X-lecie wizyty Ojca Świętego

12 czerwca 2009 r. obchodziliśmy jubileusz 10-tej rocznicy pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Zamościa.
Podczas uroczystości wspominaliśmy wydarzenia sprzed dziesięciu lat, kiedy Jan Paweł II pobłogosławił szpital noszący Jego imię. Okolicznościowy wykład wygłosił JE ks. biskup prof. dr hab. Jan Śrutwa. W uroczystości wzięli również udział JE ks. biskup Wacław Depo, Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, byli i obecni kapelani oraz pracownicy i pacjenci szpitala.
Otwarta została wystawa fotografii "Miejsca przepełnione Jego obecnością i pokojem" przedstawiających pomniki Jana Pawła II znajdujące się na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Autorem zdjęć jest pracownik szpitala Mirosław Teterycz.
Uroczystości zakończyła msza święta w intencji rychłej beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Przewodniczył jej JE ks. biskup Jan Śrutwa.