Pielęgniarki i Położne świętowały

W ramach obchodzonego w dniu 12 maja Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek oraz 8 maja Krajowego Dnia Położnych, zorganizowane zostały przez przedstawicieli organizacji związkowych reprezentujących Pielęgniarki i Położne imprezy towarzyszące.
Pierwsza część obchodów odbyła się w dniu 9 maja, podczas której uczestnicy wysłuchali referaty okolicznościowe na temat historii pielęgniarstwa polskiego, osiągnięć pielęgniarek i położnych w 2008 roku oraz problemach i zagrożeniach występujących w pracy pielęgniarki i położnej. Ta część obchodów zakończyła się uroczystym bankietem. Następnie w dniu 12 maja br. odprawiona została uroczysta Msza święta w intencji Pielęgniarek i Położnych pracujących w naszym Szpitalu „Papieskim”, której przewodniczył i kazanie wygłosił Czesław Koraszyński Kapelan Szpitala.