Darowanie organów

„Wielka wyprawa Otwartych Oczu” – pod takim hasłem już po raz drugi spotkała się ponad 500-osobowa grupa młodzieży zrzeszona w Ruchu Światło-Życie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w dniu 2 maja 2009 r. w Krasnobrodzie. W spotkaniu uczestniczyła także Anna Gradziuk Koordynator d.s. Transplantacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, która nie kryła zadowolenia z ogromnego zainteresowania ludzi młodych. – „Zadawali szereg pytań z zakresu transplantacji, zapoznawali się z broszurami informacyjnymi, brali udział w przygotowanym konkursie w którym nagrodami były książki z zakresu przeszczepu narządów i tkanek. Młodzież zadeklarowała także pomoc w propagowaniu tych tematów wśród swoich rówieśników, a także noszenia bransoletek naręcznych oraz oświadczeń woli. W sumie rozdałam ok. 250 bransoletek i ponad 500 oświadczeń woli.” – mówi Anna Gradziuk.
Podczas spotkania uczestnicy mogli także obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów Liceum Plastycznego w Zamościu poświęconą transplantologii.