Konferencja szkoleniowa

„Pacjent wymagający wentylacji mechanicznej” to temat konferencji szkoleniowej dla pielęgniarek i położnych, która odbyła się 29 kwietnia 2009 r. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. W konferencji udział wzięły pielęgniarki i położne ze szpitali w Biłgoraju, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Zamojskiego Szpitala Niepublicznego oraz „Szpitala Papieskiego”. W konferencji uczestniczyło 192 osoby, w tym 120 osób ze „Szpitala Papieskiego”. Każdy uczestnik konferencji otrzymał certyfikat uczestnictwa.
Konferencję otworzyła Pani Teresa Wawryca - Kordulska Pielęgniarka Naczelna „Szpitala Papieskiego”. Wśród prelegentów znaleźli się mgr Danuta Cybulak Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki (SPSK 4 Klinika Anestezjologii), Pielęgniarka spec. Anna Sprawka (SPSK 4 Klinika Intensywnej Terapii) oraz mgr Bartłomiej Barański (Covidien Polska Sp. z o.o.). Tematami z którymi zapoznali się uczestnicy to m.in.: obwody sterylne a mikrobiologiczne czyste – Badania kliniczne, profilaktyka zakażeń dróg oddechowych, najnowsze europejskie wytyczne w prewencji VAP. Uczestnicy ocenili pozytywnie przeprowadzone szkolenie wyrażając to w rozdanych na zakończenie spotkania 100 anonimowych ankietach oceniających poziom merytoryczny i organizacyjny odbytych szkoleń zewnętrznych. Oceny dokonano na podstawie 85 ankietach zwróconych organizatorom. W organizacji konferencji uczestniczyła Małgorzata Miernicka Pielęgniarka Oddziałowa Anestezjologii i Intensywnej Terapii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.