Konferencja "System opieki zdrowotnej. Ogólnopolskie problem

Przygotowana przez wydawcę i redakcję miesięcznika Rynek Zdrowia konferencja "System opieki zdrowotnej. Ogólnopolskie problemy - regionalna perspektywa" (Lublin) odbyła się w dniu 18 lutego br. To już czwarte spotkanie z kolei w tegorocznej edycji cyklu regionalnych konferencji dotyczących głównych problemów funkcjonowania ochrony zdrowia.
Głównymi tematami konferencji jakie były poruszane to główne problemy lecznictwa stacjonarnego na Lubelszczyźnie; finansowanie świadczeń i dostęp do terapii; zarządzanie i inwestycje w sektorze medycznym w woj. lubelskim. W dyskusji uczestniczyli, m.in. dyrektorzy szpitali, szefowie klinik, osoby zarządzające prywatnymi placówkami medycznymi, eksperci rynku medycznego, przedstawicie samorządów, NFZ oraz politycy.
Do panelu dyskusyjnego w zakresie finansowania świadczeń i dostępu do terapii oraz zarządzania i inwestycji w sektorze medycznym w regionie został zaproszony dr Andrzej Mielcarek Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

SP Szpitala Wojewódzkiego
im. Papieża Jana Pawła II