Cukrzyca – problem interdyscyplinarny

Konferencja szkoleniowo-naukowa pod hasłem „Cukrzyca – problem interdyscyplinarny”, odbędzie się w dniach 13-14 lutego br. w Hotelu Artis w Zamościu. Będzie to druga część konferencji, której pierwsza miała miejsce pod tym samym tytułem w dniach 7-9 listopada 2008r. W spotkaniu wezmą udział lekarze specjaliści oraz lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Patronat naukowy nad konferencją objął Konsultant Wojewódzki ds. Diabetologii Dr n. med. Grzegorz Dzida, a patronat honorowy Prezydent m. Zamościa Marcin Zamoyski oraz Dyrektor SP Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu dr Andrzej Mielcarek. Do Zamościa przyjadą wybitni eksperci i profesorowie: prof. dr hab. Andrzej Kokoszka z II Kliniki Psychiatrii, prof. dr hab. med. Waldemar Karnafel i dr n. med. Janusz Krzymień z Kliniki Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii, dr Łukasz Nagraba z Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji II WL Zakładu Rehabilitacji Klinicznej II WL, - wszyscy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; dr n. med. Grzegorz Dzida z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dr n. med. Jarosław Woroń z Zakładu Farmakologii Klinicznej CM UJ Kraków Uniwersyteckiego Ośrodka Monitorowania i Badania Niepożądanych Działań Leków, dr hab. n. med. Leszek Czupryniak z Kliniki Diabetologii i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, dr Krzysztof Pisz Balneolog z Lubelskiego Oddziału NFZ oraz dr Maria Kietlińska z NZOZ- Przychodnia Stomatologiczna w Zamościu. Wykład wygłosi także dr Elżbieta Kramarczuk pracownik szpitala „Papieskiego” w Zamościu, która czuwa nad organizacją całości konferencji.
W pierwszej części konferencji swą obecność zarejestrowało 191 uczestników.

SP Szpitala Wojewódzkiego
im. Papieża Jana Pawła II