Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

Dzień Papieski

Z okazji Dnia Papieskiego 16 października, w kaplicy naszego szpitala Ksiądz Biskup Wacław Depo nowy Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odprawił Mszę Świętą w intencji pacjentów i pracowników szpitala.
Ksiądz Biskup po raz pierwszy tego dnia gościł w murach naszego szpitala.
W imieniu pracowników szpitala Ordynariusza Naszej Diecezji powitał Kapelan Szpitala ksiądz Czesław Szczerba. Ksiądz Biskup w czasie mszy prosił o Boże błogosławieństwo dla naszej pracy, dla nas samych i naszych rodzin oraz o uzdrowienie dla chorych. Kazanie wygłoszone przez księdza biskupa było poświęcone rozważaniom o miłosierdziu.
Na zakończenie mszy Dyrektor Szpitala Andrzej Mielcarek i Naczelna Pielęgniarka Szpitala Teresa Wawryca-Kordulska podziękowali biskupowi za odprawienie mszy w naszym szpitalu.
Msza była transmitowana do sal chorych. Po mszy ksiądz biskup w towarzystwie dyrektorów i ordynatorów odwiedził pacjentów i pracowników: Oddziału Nefrologii, Endokrynologii, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych, Oddziału Rehabilitacji, Oddziału Neurochirurgii i Chirurgii Naczyniowej, Oddziału Neurologii, Oddziału Kardiologii i Oddziału Neonatologii. Ksiądz Biskup niósł chorym słowa nadziei i otuchy, budząc wśród chory radość ze swojego przybycia.
Na zakończenie pierwszego pobytu w szpitalu ksiądz biskup dokonał wpisu do Księgi Pamiątkowej Szpitala.

Jerzy Zarębski

Powrót do listy

Polityka prywatności