Sympozjum z sercem do...

"Z sercem do stawów, kości i skóry drogą przez nerki"

W Zamościu w dniach 13 –15 stycznia, po raz piąty, odbyło się sympozjum naukowo-szkoleniowe z cyklu „Z sercem do....". Ta edycja sympozjum nosiła tytuł „Z sercem, drogą przez nerki, do stawów, kości i skóry."
Patronat nad sympozjum sprawowali: Minister Zdrowia prof. dr hab. Zbigniew Religa, Rektor Akademii Medycznej w Lublinie prof. dr hab. Andrzej Książek, Ksiądz Biskup prof. dr hab. Jan Śrutwa Ordynariusz Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej, Prezydent Zamościa Marcin Zamoyski.
Sympozjum odbyło się w Klubie Muzycznym „Stara Elektrownia”. Otwarcia sympozjum dokonał Andrzej Mielcarek Dyrektor Szpitala, który przekazał życzenia dla uczestników sympozjum przesłane przez Ministra Zdrowia prof. dr hab. Zbigniewa Religę. Uczestników sympozjum powitał także Rektor Akademii Medycznej w Lublinie prof. dr hab. Andrzej Książek.
W ramach sympozjum odbyło się sześć sesji naukowych, w trakcie których wygłoszono 24 wykłady najlepszych specjalistów z całej Polski.
Drugi dzień sympozjum zakończyła tradycyjna już „Noc Zamojskich Muzeów”. Ostatni, trzeci dzień sympozjum rozpoczęła Msza Święta „O umocnienie chorych”, której w zamojskiej katedrze przewodniczył Ksiądz Biskup prof. dr hab. Jan Śutwa.
Sympozjum zakończyła „Szkółka Niedzielna” poświęcona zagadnieniom interdyscyplinarnym.
Organizatorami sympozjum byli: Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, Fortis S.A. – Dział Edukacji. Prof. dr hab. Krzysztof Marczewski inicjator i organizator całego cyklu sympozjów „Z sercem do...” podsumowując tegoroczne sympozjum powiedział między innymi, iż charakteryzowało się ono bardzo wysokim poziomem merytorycznym, znakomitą atmosferą i mniejszą liczbą uczestników niż poprzednie.
Profesor Marczewski planuje już na początek 2007 roku kolejne sympozjum, tym razem zatytułowane „Z sercem do panów po pięćdziesiątce”. Do wygłoszenia wykładu podczas tego sympozjum profesor zaprosił Jerzego Millera Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.