Biała Niedziela w Miączynie

Ponad 330 mieszkańców gminy Miączyn skorzystało z porad lekarzy specjalistów z naszego szpitala w ramach „Białej Niedzieli”, która odbyła się w tej miejscowości 26 marca br. W Miączynie czynnych było dziewięć poradni: rehabilitacyjna, dwie okulistyczne, ginekologiczna, dwie kardiologiczne, larynogologiczna, neurologiczna i gastroenterologiczna i wykonywano badania USG i EKG. Największym zainteresowaniem cieszyły się porady okulistów: dr Jolanty Leńczuk i dr Piotra Łukasika, którzy przyjęli 88 pacjentów. Z porad laryngologa – dr Jerzego Derkacza skorzystało 39 osób. Poradnię Ginekologiczną w której przyjmowała ginekolog - dr Barbara Frydecka odwiedziły 32 panie. Natomiast kardiolodzy: dr Piotr Rudnik i dr Aleksander Wiśniewski udzielili w sumie 53 porad. Z wizyty u neurologa dr Władysława Dołomisiewicza skorzystało 31 pacjentów, a gastroenterologa dr Ryszarda Piaseckiego 25 osób. Z kolei z porad dr Roman Olszewski przyjmującego w Poradni Rehabilitacyjnej skorzystało 17 pacjentów. Natomiast dr Tomasz Romanowicz wykonał 48 badań USG. Tych lekarzy w pracy wspierały pielęgniarki: Beata Szczerska, Bożena Majkutewicz, Barbara Kolbus, Alina Furlepa, Iwona Jarosz, Elżbieta Hałas i położna Marta Gierek. Technik Agata Kodeniec przeprowadziła 60 badań EKG. W punkcie pielęgniarskim prowadzonym przez: położną Jolantę Kasprzyk i pielęgniarki Barbarę Kusiak–Kryk i Marzenę Olmewską-Kowalczyk wykonano 117 pomiarów ciśnienia krwi i 121 poziomu cukru we krwi. W sumie z porad i badań podczas „Białej Niedzieli” skorzystało 571 mieszkańców gminy Miączyn. Nad stroną organizacyjną „Białej Niedzieli” czuwała Ewa Duma Zastępca Naczelnej Pielęgniarki Szpitala. Organizatorami „Białej Niedzieli” w Miączynie były Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Gimnazjum w Miączynie i Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Miączynie.