Figura Ojca Pio dla kaplicy szpitalnej

W niedzielę 26 marca w kościele Ojców Franciszkanów pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Zamościu ksiądz Jarosław Cielecki - Dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego odprawił Mszę Świętą, w trakcie której poświęcił figurę Świętego Ojca Pio, ofiarowaną dla kaplicy naszego szpitala. We mszy uczestniczyli przedstawiciele dyrekcji i pracownicy szpitala. Modlitwę wiernych podczas tej mszy czytali dr Ewa Wierzchowska-Cioch i Wojciech Cioch radca prawny szpitala.
W homilii ksiądz Cielecki m. in. przytoczył opowieść o niezwykłym spotkaniu księdza Karola Wojtyły z Ojcem Pio, do którego doszło w 1948 roku. Kończąc homilię wziął do ręki krzyż wiszący na jego piersi. Krzyż niezwykły, krzyż który znalazł na ulicznym straganie w Neapolu, a który wtedy, ku jego przerażeniu był zapalniczką. Ksiądz Cielecki kupił od właściciela straganu krzyż-zapalniczkę, błagając go jednocześnie, aby już nigdy więcej takich „zapalniczek” nie sprzedawał. Kilka dni później ksiądz Cielecki podczas audiencji u Ojca Świętego Jana Pawła II pokazał mu ten krzyż. Ojciec Święty kiedy wziął go do ręki był wstrząśnięty. Potem pobłogosławił ten krzyż i oddając go księdzu Cieleckiemu powiedział „idź zapalać nim serca ludzi”. Tym krzyżem ksiądz Cielecki pobłogosławił wiernych uczestniczących we mszy i zapowiedział, że modlitwy w intencji pracowników i pacjentów naszego szpitala zaniesie do grobów Ojca Świętego Jana Pawła II i Świętego Ojca Pio.
Figura Świętego Ojca Pio ma już swoje godne miejsce w kaplicy naszego szpitala.

J. Zarębski