Czwarty Szpital w Polsce

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zajął IV miejsce w rankingu 100 najlepszych szpitali w Polsce dziennika „Rzeczpospolita”. Jednocześnie szpital zajął I miejsce w rankingu najlepszych szpitali Województwa Lubelskiego. Po raz pierwszy, w przygotowywanym od czterech lat rankingu; tzw. Złotej Setce „Rzeczpospolitej”, SPSW im. Papieża Jana Pawła II wyprzedził kliniki i szpitale z Lublina.
Oficjalne ogłoszenie wyników rankingu, z udziałem m. in. wiceministra zdrowia Bolesława Piechy, prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzeja Sośnierza, dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Jerzego Henniga, odbyło się 24 października w redakcji „Rzeczpospolitej”. Andrzej Mielcarek dyrektor SPSW im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu dwukrotnie odbierał z rąk ministra Piechy dyplom i gratulacje, raz za zajęcie IV miejsca w rankingu 100 najlepszych szpitali, po raz drugi za zwycięstwo w rankingu najlepszych szpitali w województwie lubelskim. Jak mówi dyrektor Andrzej Mielcarek te miejsca w rankingu to wielki sukces szpitala, na który złożyła się praca wszystkich pracowników placówki. Ranking dla „Rzeczpospolitej” opracowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Centrum oceniało: zarządzanie szpitalem, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług, certyfikaty jakości posiadane przez szpital, komfort pobytu pacjenta i skargi pacjentów. Do udziału w tej edycji rankingu zgłosiły się 324 placówki ochrony zdrowia, z czego do oceny zakwalifikowano 278.

Jerzy Zarębski