Dzień pielęgniarek i położnych

8 maja - Dzień Położnej
12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki
W imieniu Pani mgr Teresy Wawrycy–Kordulskiej - Pielęgniarki Naczelnej Szpitala i w imieniu osobistym życzę całej kadrze Pielęgniarskiej i Położnych dużo satysfakcji, a że pielęgniarstwo to nie tylko satysfakcja ale bywają też trudne chwile, w związku z tym życzę jak najmniej takich dni. By takt, odwaga a często dyplomacja towarzyszyła Państwu w takich chwilach.

Życzę, by w codziennych kontaktach z pacjentami, ich rodzinami/ opiekunami nie opuszczało Państwa zrozumienie, współczucie, elastyczność, tolerancja oraz empatia. Dzień dzisiejszy jest okazją do refleksji. Dobrze, że jesteśmy razem w tym dniu. Chciałabym z całego serca podziękować wszystkim Pielęgniarkom i Położnym za trud codziennej pracy. Wykonujecie Państwo pracę na wysokim poziomie jakości. Dbacie o bezpieczeństwo pacjentów. Opiekę pielęgniarską dostosowujecie do zapotrzebowania pacjentów, ich stanu zdrowia, wiedzy, zdolności, odrębności kulturowych i wyznania religijnego. Zapewniacie, poprzez szczegółowe raporty pielęgniarskie, ciągłość tej opieki. Skoncentrowana jest też na promocji zdrowia, profilaktyce chorób i niepełnosprawności oraz przygotowaniu pacjentów do samodzielnej opieki nad własnym zdrowiem. Opieka jest realizowana na wysokim poziomie profesjonalnym.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji: Panu lek. med. Andrzejowi Mielcarkowi – Dyrektorowi Naczelnemu Szpitala, Panu lek. med. Jerzemu Derkaczowi – Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa, Panu mgr Romanowi Kapicy - Zastępcy Dyrektora ds. Administracyjnych, Panu mgr inż. Mirosławowi Teteryczowi - Zastępcy Dyrektora ds. Technicznych - za zaproszenie i zorganizowanie dzisiejszej uroczystości, za trudy codziennej współpracy. Obok wsparcia społecznego jakie daje nam rodzina i znajomi nie mniej znaczące jest wsparcie zawodowe jakie udziela nam cały Zespół Dyrekcji.
Dziękujemy za wsparcie duchowe Wielebnego Księdza Proboszcza Andrzeja Chmaja i Księdza Kapelana Czesława Szczerby.
Dziękujemy za uczestnictwo w dzisiejszej uroczystości Gości dla nas szczególnych: Pani Joannie Walewander – Przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zamościu i Pani Grażynie Łogin – wieloletniemu pracownikowi Ochrony Zdrowia, która pełniła między innymi takie funkcje jak: Wizytator Szkół Medycznych, Pielęgniarka Wojewódzka. Dziękujemy za niestrudzoną i stałą gotowość wsparcia zawodowego Pani Alicji Korzeniowskiej – Przewodniczącej Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych Naszego Szpitala i Pani Jadwidze Wierzbickiej – Przewodniczącej Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych w Zamościu.
Dziękujemy za wsparcie w zakresie promowania kadry pielęgniarskiej i położnych Panu mgr Jerzemu Zarębskiemu – Rzecznikowi Prasowemu Szpitala.
Dziękujemy za wsparcie organzacyjno – techniczne Panu inż. Ryszardowi Władydze – Kierownikowi Działu Rozwoju Technicznego oraz wszystkim współpracownikom i sympatykom kadry pielęgniarskiej i położnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Urszula Taczała