Biała Niedziela w Starym Zamościu

Ponad 420 mieszkańców gminy Stary Zamość skorzystało z porad lekarzy specjalistów z naszego szpitala w ramach „Białej Niedzieli”, która odbyła się 26 czerwca br.
W Starym Zamościu czynna była Poradnia Laryngologiczna, w której pracowali dr Jerzy Derkacz i pielęgniarka Jadwiga Kotlińska, Poradnia Neurologiczna z dr Ewą Wierzchowską – Cioch i pielęgniarką Małgorzatą Wiater, Poradnia Rehabilitacyjna z dr Romanem Olszewskimi i pielęgniarką Beatą Szczerską, Poradnia Ginekologiczna z dr Kazimierzem Futymą i położną Jolantą Kasprzak, Poradnia Onkologiczna z dr Zofia Świtką i pielęgniarką Janiną Białowolską, Poradnia Kardiologiczna z dr Aleksandrem Wiśniewskim, pielęgniarką Alicją Winogradzką i wykonującą badania EKG pielęgniarką Justyną Gietką oraz Poradnie Okulistyczne z dr Jolantą Leńczuk i dr Piotrem Łukasikiem oraz pielęgniarką Aliną Lenard. Badania USG wykonywał dr Tomasz Romanowicz, pomagała mu pielęgniarka Barbara Seroka. Pomiary ciśnienia, poziomu cukru oraz wagi w Punkcie Pielęgniarskim wykonywały pielęgniarki: Alicja Korzeniowska, Bożena Majkutewicz, Dorota Wróblewska.
Najwięcej, bo 45 pacjentów skorzystało z porad dwóch okulistów. U laryngologa było 30 pacjentów, a u kardiologa 31. Porad neurologa zasięgnęło 21 osób, a onkologa 8 osób. Poradnię Ginekologiczną odwiedziło 19 pań. Dużym zainteresowaniem cieszył się badania USG; takich badań wykonano 42. Z badania EKG skorzystało 31 pacjentów. W punkcie pielęgniarskim wykonano 93 pomiarów poziomu cukru i ciśnienia krwi.
Pielęgniarki udzielały zainteresowanym informacji o profilaktyce raka piersi, warunkach prowadzenia zdrowego trybu życia oraz zasad rejestracji w przychodniach specjalistycznych szpitala oraz przyjęć do szpitala. Nad stroną organizacyjną „Białej Niedzieli” czuwała Ewa Duma - Zastępca Pielęgniarki Naczelnej ds. Opieki Ambulatoryjnej. Trzecią „Białą Niedzielę” w Starym Zamościu zorganizowali: Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Wójt Gminy Stary Zamość i Praktyka Lekarza Rodzinnego w Starym Zamościu.