Pożegnanie dr Aleksandrowicza

Po 40 latach pracy, z końcem czerwca br. na emeryturę przeszedł dr Zdzisław Aleksandrowicz Ordynator Oddziału Urologicznego. Z tej okazji 30 czerwca odbyła uroczystość pożegnania dr Aleksandrowicza.
Dyrektor Andrzej Mielcarek żegnając ordynatora w imieniu własnym, kierownictwa szpitala i jego pracowników, podziękował mu serdecznie za stworzenie Oddziału Urologicznego w naszym szpitalu, za duży wkład w pracę szpitala, za uśmiech i humor, który towarzyszył mu w codziennej pracy i zaprosił do odwiedzania szpitala.
Dyrektor wręczył dr Aleksandrowiczowi pamiątkowy puchar, Teresa Wawryca – Kordulska Naczelna Pielęgniarka Szpitala bukiet róż, a Dyrektor Jerzy Derkacz dyplom z podziękowaniami za długoletnią pracę. Profesor Krzysztof Marczewski żegnając ordynatora przekazał mu obraz przedstawiający Zamojską Starówkę, a przy tej okazji przypomniał, że miał okazję być: studentem, pacjentem i współpracownikiem dr Aleksandrowicza.
Słowa pożegnania i podziękowań za współpracę, kwiaty i okolicznościowe upominki dr Aleksandrowicz otrzymał od: Dyrektora Romana Kapicy, Kapelana Szpitala ks. Andrzeja Chmaja, delegacji Bloku Operacyjnego, Laboratorium, Centralnej Sterylizatorni, dr Marka Adamczyka Ordynatora Oddziału Położniczo – Ginekologicznego, dr Ewy Wierzchowskiej – Cioch Ordynatora Oddziału Neurologicznego i emerytowanego Ordynatora Oddziału Położniczo – Ginekologicznego dr Stanisława Słupczyńskiego.
Doktor Aleksandrowicz gorąco podziękował wszystkim za życzenia i ciepłe słowa. Przy okazji tej uroczystości dr Aleksandrowicz wskazał następcę na swoje stanowisko, który będzie kierował oddziałem do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Ordynatora Oddziału Urologicznego. Został nim dr Krzysztof Gąsiorek.
Na zakończenie uroczystości zebrani odśpiewali dr Aleksandrowiczowi 100 – lat.