Docent Andrzej Kleinrok

Rada Naukowa Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie nadała stopień doktora habilitowanego nauk medycznych dr Andrzejowi Kleinrokowi Ordynatorowi Oddziału Kardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
Stopień naukowy doktora habilitowanego został nadany za pracę habilitacyjną „Ostre zespoły wieńcowe w byłym województwie zamojskim w latach 1995 –1998. Analiza socjodemograficzna, czynniki ryzyka, przebieg choroby, opóźnienia leczenia oraz dalsza roczna obserwacja”. Z tej okazji 8 października w szpitalu odbyła się uroczystość. Docent Andrzej Kleinrok w okolicznościowym wystąpieniu podziękował m. in. za stworzenie w szpitalu możliwości zdobywania specjalności i stopni naukowych oraz stałego pogłębiania wiedzy medycznej. Dyrektor Naczelny Andrzej Mielcarek w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników szpitala złożył dr Andrzejowi Kleinrokowi serdeczne gratulacje oraz przekazał życzenia jak najszybszej nominacji profesorskiej. Jednocześnie dyrektor wyraził głębokie zadowolenie, że szpital ma wśród swoich pracowników doktora habilitowanego i zaapelował do lekarzy pracujących w szpitalu, aby podążali drogą docenta Andrzeja Kleinroka i zdobywali kolejne stopnie naukowe. Doktor habilitowany nauk medycznych Andrzej Kleinrok odebrał tego dnia mnóstwo gratulacji oraz wiele życzeń składnych mu przez dyrektorów, ordynatorów, lekarzy, pielęgniarki, kierowników działów, pracowników szpitala, swoich współpracowników. Do gratulacji dołączył się także Hans – Christoph Ketelhut dyrektor personalny zaprzyjaźnionego ze szpitalem „Papieskim” szpitala DIAK w Schwäbisch Hall, składający akurat wizytę w naszym szpitalu. Wśród życzeń przeważało jedno – „Jak najszybszej profesury, panie docencie”.