Nawiedzenie Matki Bożej

Z Matką Odkupiciela– mocni nadzieją
Nawiedzenie Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Szanowni Państwo!

Od otwarcia pierwszego oddziału, od przyjęcia pierwszego pacjenta minęło 10 lat. Dekadę tę wypełniły wspaniałe i radosne wydarzenia, a największym z nich była wizyta naszego Patrona, który poświęcił szpital i pozostawił Boże błogosławieństwo.

Błogosławieństwo i modlitwa Ojca świętego Jana Pawła II legły u podstaw życia i pracy pracowników oraz pacjentów. Dar Opatrzności Bożej wciąż pomnaża owoce tej pracy, a Jej znakiem stały się akredytacje i liczne uznania tej miary, jak zaliczenie do czołówki szpitali w Polsce.

Na następne dziesiątki lat pragniemy uprosić dla naszej misji błogosławieństwo Pani Częstochowskiej, Najlepszej Matki i Królowe. Pani Częstochowskiej. Pociągnięci przykładem Ojca świętego chcemy oddać Jej wszystkie nasze trudy i dążenia, pragnienia i osiągnięcia, dlatego czas nawiedzin będziemy przeżywać wspólnie - pracownicy i pacjenci - by razem czuwać u Jej tronu, razem ofiarować Jej swoje cierpienie i pracę, razem też modlić się do Niej o moc nadziei dla wszystkich chorych.

Do modlitwy o światło Ducha Świętego, o miłość w służbie chorym zapraszamy całą służbę zdrowia z naszej Diecezji, wszystkich naszych pacjentów i ich rodziny, naszych przyjaciół oraz tych, dla których nasz Szpital jest bliski sercu.

Dyrekcja i Kapelani