Biała niedziela

16 lutego 2003 roku, w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odbyła się akcja konsultacyjno - lecznicza, zwana "Białą Niedzielą".

Lekarze specjaliści ze "Szpitala Papieskiego" przyjmowali Pacjentów w następujących poradniach specjalistycznych:

• Poradni Alergologicznej
  • Poradni Audiologicznej
  • Poradni Chirurgicznej
  • Poradni Endokrynologicznej
  • Poradni Foniatrycznej
  • Poradni Gastroenterologicznej
  • Poradni Ginekologicznej
  • Poradni Kardiologicznej
  • Poradni Kardiologii Dziecięcej
  • Poradni Laryngologicznej
  • Poradni Neurologicznej
  • Poradni Okulistycznej
  • Poradni Onkologicznej
  • Poradni Rehabilitacyjnej
  • Poradni Reumatologicznej
  • Poradni Urologicznej
Specjaliści, przyjmujący podczas ,,Białej Niedzieli" w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, przyjęli 620 Pacjentów, którym udzielili porad specjalistycznych.
Oprócz porad, u 154 osób zbadano poziom cukru we krwi, 179 osobom wykonano pomiar ciśnienia tętniczego krwi, dokonano 72 pomiarów wagi i wzrostu, wykonano 42 badania USG oraz 34 badania mammograficzne.
Ogółem, badania przeprowadzono u 1101 Pacjentów. Akcja konsultacyjno - lecznicza w Zamościu była, z kolei siedemnastą ,,Białą Niedzielą", organizowaną przez Szpital.