Spotkanie opłatkowe

W Boże Narodzenie, w Wigilię, przy opłatku odżywa w nas radość lat dziecięcych, bliskość rodziców i miłości. To jest coś więcej niż własne powodzenie, życiowe szczęście, bo nic tak nie otwiera ludzkiego serca na drugiego człowieka, ani nie czyni je gotowym do pojednania. Z okazji takich chwil na wszystkich oddziałach naszego Szpitala spotkania przy opłatku stają się i dla nas tym samym przeżyciem. A wszystko to dlatego, że przyszedł do nas Przedwieczny Syn Odwiecznego Ojca.
Światło tej prawdy pozostawił nam Pasterz naszej Diecezji, bp Jan Śrutwa swoim przybyciem z opłatkiem i życzeniami radosnego świętowania. W swoim wystąpieniu przypomniał nam postać kardynała Kazimierza Świątka z Białorusi i opowiedział o jego wigilii w obozie w głębokiej Syberii,gdzie za opłatek i spotkanie przy nim można było życie stracić. Wyszedł cało dzięki opiece Bożej.
Dziś z wielu stron potrzebujemy niewidzialnej, a pewnej opieki Bożej Opatrzności. Potrzebujemy ją nad sobą i najbliższymi, nad rodziną i ojczyzną, nad naszymi chorymi i szpitalem,jego losem w dniu jutrzejszym i codziennym zmaganiem ze zmęczeniem, niepewnością. Ale, mamy święta Światłości i Pokoju, Prawdy i Miłości.
Czy jest większy geniusz, niż miłość, która pokona wszystko i nowe życie rodzi prowadząc do odnowienia świata i człowieka?