Kardiologia na najwyższym poziomie

„Postępy w kardiologii” - pod takim tytułem w dniu 16 listopada odbyła się konferencja szkoleniowo-naukowa organizatorem której był Oddział Zamojski Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Oddział Kardiologii SPSW im. Papieża Jana Pawła II. Do Zamościa przyjechał m.in.: prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opolski, WUM - Konsultant Krajowy ds. Kardiologii oraz prof. dr hab. n. med. Krzysztof Filipiak, WUM - Redaktor Naczelny „Kardiologii Polskiej”. W konferencji uczestniczyło 113 medyków.
Uczestnicy wysłuchali wykłady nt.: Postępy w leczeniu niewydolności serca - prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opolski; Miejsce nowych doustnych leków przeciwzakrzepliwych - prof. dr hab. n. med. Krzysztof Filipiak; Praktyczne aspekty leczenia przeciwkrzepliwego – dr med. Leszek Kamiński Oddział Kardiologii Szpitala Rejonowego w Przeworsku - Przewodniczący Oddziału Podkarpackiego PTK; Opóźnienie leczenia ostrych zespołów wieńcowych – doświadczenia własne- dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, Oddział Kardiologii SPSW im. Papieża Jana Pawła II; Tętnicze nadciśnienie płucne – od rozpoznania do leczenia – dr n. med. Ryszard Grzywa, Oddział Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie; Migotanie przedsionków – kontrola rytmu czy częstości, ciągle aktualny problem - dr n. med. Paweł Dąbrowski, Oddział Kardiologii SPSW im. Papieża Jana Pawła II - Przewodniczący Oddziału Zamojskiego PTK; Jak poprawić skuteczność leczenia nadciśnienia tętniczego – dr Daniel Płaczkiewicz, Oddział Kardiologii SPSW im. Papieża Jana Pawła II. Konferencję zakończył wykład dr hab. n. med. Andrzeja Kleinroka, nt.: Miejsce leków moczopędnych w leczeniu niewydolności serca.

SPSPW im. Papieża Jana Pawła II