Bezpłatne badania kolonoskopowe

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zaprasza na wykonanie bezpłatnego badania kolonoskopowego w ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego, finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Program skierowany jest do następujących osób:

• w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego;
  • w wieku 40-65 lat bez objawów, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego I stopnia z rakiem jelita grubego (rodzice, rodzeństwo, dzieci);
  • w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny z HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej.

Skierowanie na badanie nie jest wymagane. W ramach programu pacjenci otrzymują bezpłatne leki przygotowujące do badania.

Zapisy i informacje: Sekretariat Zakładu Endoskopii, numer telefonu: 84 677 37 51, codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00.

Zachęcamy do wykonania kolonoskopii. Wczesna diagnoza może uratować Twoje zdrowie i życie.