Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

VI Lubelskie Dni Urologiczne

Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Katedra i Klinika Urologii i Urologii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Oddział Urologiczny naszego Szpitala zorganizowali w dniach 8-10 maja br., w Zamościu konferencję poświęconą „Uroonkologii”. Do Zamościa przyjechało ok. 450 znakomitych urologów z całej Polski, w tym 10 profesorów.
Przewodniczący Komitetu Naukowego prof. dr hab. n. med. Krzysztof Bar zaznaczył, że spotkanie naukowe urologów w ramach lubelskich dni to drugie, pod względem wielkości, tego typu spotkanie w naszym kraju zaraz po zjeździe ogólnopolskim organizowanym przez Zarząd Główny PTU. Podkreślił także, że w szpitalu „Papieskim” w Zamościu pracuje wykwalifikowana kadra. – „Współpraca z dr Gąsiorkiem Ordynatorem Oddziału Onkologii przebiega bardzo dobrze, zaś lekarze z tego szpitala ukończyli specjalizacje honorowane w całej Europie (FEBU- Fellow of European Board of Urology). To o czymś świadczy.” – zaznacza prof. Bar.
Uczestniczący w konferencji dr n. med. Krzysztof Gąsiorek nawiązując do tematu spotkania powiedział, że lekarze w swojej praktyce często spotykają się z pacjentami z nowotworem. – „Niemal codziennie urolodzy spotykają się z nowotworami. Lekarze doskonalą swoją sztukę leczenia pacjentów z tymi schorzeniami na sympozjach, na konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. Dzięki spotkaniu jak w Zamościu możemy podnosić stan swojej wiedzy na miejscu.”
W czasie konferencji dr n. med. Tomasz Modrzewski przedstawił referat nt.-„Odczucia bólowe pacjentów podczas biopsji gruczołu krokowego”. Praca, oparta na materiale zebranym przez cały zespół urologiczny, wzbudziła zainteresowanie i wywołała żywą dyskusję. W spotkaniu uczestniczyli także onkolodzy z naszego Oddziału Onkologii Klinicznej. Pani Ordynator Oddziału lek. med. Teresa Sosnowska zaznaczyła, że konferencja była bardzo owocna. – „Konferencja miała charakter interdyscyplinarny. Poruszono bardzo wiele tematów z zakresu nowotworów układu moczowego. Tego typu nowotwory wymagają w procesie leczenie współpracy urologów i onkologów. Oczywiście, to leczenie w większej części prowadzone jest przez urologów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w tej konferencji.”- mówi dr Sosnowska.

Ryszard Pankiewicz
Rzecznik Prasowy
SPSW im. Papieża Jana Pawła II
w Zamościu

Powrót do listy

Polityka prywatności