Fundacja Szpitala „Papieskiego” przekazała Szpitalowi drugą transzę zebranych środków finansowych na potrzeby związane ze zwalczaniem koronawirusa

Fundacja Szpitala „Papieskiego”  przekazała Szpitalowi drugą transzę
zebranych środków finansowych  na potrzeby związane ze zwalczaniem koronawirusa

Zarząd Fundacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu przekazał Szpitalowi „Papieskiemu” drugą transzę środków finansowych
w kwocie 70 tys. złotych pochodzących ze zbiórki pieniężnej, którą Fundacja uruchomiła
z przeznaczeniem na potrzeby związane ze zwalczaniem koronawirusa (SARS-CoV-2). Dzięki kolejnym zgromadzonym środkom finansowym zostaną zakupione środki ochrony indywidualnej dla personelu medycznego Szpitala.
Zgodnie ze zgłoszonymi potrzebami przez Dyrektora Szpitala, za tę kwotę zostaną zakupione:
- fartuchy włókninowe – 4,4 tys. szt.,
- ubranie operacyjne dwuczęściowe jednorazowego użytku – 3 tys. szt.

Pragniemy poinformować, że dotychczas Zarząd Fundacji przekazał Szpitalowi łącznie 138 tys. złotych. Środki finansowe przekazane Szpitalowi przez Zarząd Fundacji w pierwszej transzy w kwocie 68 tys. złotych zostały przeznaczone na:
- maseczki chirurgiczne - 10 tys. szt.,
- półmaski filtrujące FFP2 - 1,2 tys. szt.,
- maski FFP3 - 700 szt.,
- kombinezony ochronne - 700 szt.,
- gogle ochronne/okulary ochronne - 200 szt.,
- fartuchy ochronne dla potrzeb Oddziału Onkologii Klinicznej.

Informujemy, że w porozumieniu z Dyrekcją Szpitala nadal trwa zbiórka środków finansowych, które w całości zostaną przeznaczone dla Szpitala „Papieskiego” na potrzeby związane ze zwalczaniem koronawirusa (SARS-CoV-2), m.in. na zakup sprzętu oraz środków ochrony.

Instytucje, podmioty gospodarcze i osoby prywatne zainteresowane wsparciem tej akcji mogą dokonać wpłaty środków finansowych na rzecz Szpitala „papieskiego” za pośrednictwem naszej Fundacji na konto bankowe:
Bank Pekao S.A  I O. w Zamościu nr 31 1240 2816 1111 0000 4015 3557 z dopiskiem „koronawirus”.

Cała zebrana kwota zostanie przekazana na cele zwalczania wirusa SARS-CoV-2. Informację
o kolejnym przekazaniu zebranych środków finansowych Szpitalowi „papieskiemu” w ramach przeprowadzanej akcji oraz jej wynikach podamy do publicznej wiadomości.

Zarząd Fundacji wszystkim darczyńcom, którzy już wsparli i będą wspierać finansowo tę cenną inicjatywę, wyraża wdzięczność i składa serdeczne podziękowania. Jednocześnie informujemy, że każdemu darczyńcy będą przekazane stosowne podziękowania indywidualne.

Zarząd Fundacji
Samodzielnego Publicznego Szpitala