Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA...

Przeżywamy wielką radość, kiedy ktoś z naszych bliskich powraca do zdrowia. Jest to radość wielka zwłaszcza wtedy, gdy zakończyła się choroba zagrażająca życiu. Mówimy wówczas: „Chwała Bogu” albo „Bogu niech będą dzięki”. Znam takie osoby, które po wyzdrowieniu pobiegły do najbliższego kościoła, aby zamówić Mszę św. w podziękowaniu za powrót do zdrowia, ale znam też i takich, którzy pojechali kilkaset kilometrów do miejsc szczególnego kultu religijnego, jak na przykład Jasna Góra albo Lourdes, aby tam złożyć swoje dziękczynienie i okazać radość z powrotu do zdrowia. To jest naturalna reakcja człowieka religijnego – chce podziękować Bogu.

Przeżywamy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, cieszymy się, że poprzez to wydarzenie każdemu z nas Bóg przywrócił nadzieję na życie wieczne. Życie w grzechu, zwłaszcza ciężkim, można porównać do fizycznej śmierci. Chrystus po zmartwychwstaniu przynosi cudowne lekarstwo w postaci sakramentu pojednania, a dając siebie w Komunii Świętej, jakby wskrzesza człowieka. To jest wielka radość, gdy po spowiedzi wstępują w nas nowe siły duchowe, a nieraz i fizyczne. To jest niesamowita radość, gdy czujemy pokój w sercu z powodu duchowego zmartwychwstania. Dokonuje się to przez Chrystusa, który pokonał śmierć i Szatana, aby udowodnić, że to On ostatecznie decyduje o wszystkim. Nam przez to dał i ciągle daje nadzieję, że i my możemy doznać uzdrowienia duchowego. Możemy też doznać uzdrowienia fizycznego, jeśli taka jest wola Boga i jeśli w to mocno wierzymy.

Trzeba dziękować Bogu za radosne wieści, które do nas docierają. Jest ich wiele, trzeba je zauważać. Trzeba dziękować za tysiące spowiedzi, nawróceń, przemian, pojednań, które dokonały się w sakramencie pokuty także w naszych rodzinach i wspólnotach i są znakiem, że to Bóg nas wspomaga i daje siłę do pokonywania trudności.
Włączamy komputer, telewizor, radio. Słyszymy wiele różnych wieści. Wiele z nich jest ciekawych, często radosnych, wiele jest sensacyjnych i przynoszących nadzieję, bo gdzieś odkryto nowe lekarstwo, bo ktoś pomógł sąsiadowi......(....). To są dobre wieści, które my też powinniśmy roznosić. Mamy budzić nadzieję i przesyłać dobre słowa otuchy w liście, SMS-ie czy e-mailu.
Pan Jezus przyniósł wszystkim wierzącym w Niego wiadomość najlepszą: Bóg jest potężny. Potrafi pokonać nawet śmierć. Skoro tak, to i nam daje nadzieję, że jeśli będziemy zachowywać Jego naukę, to będziemy żyć wiecznie. Życie doczesne, często pełne trudności, chorób i cierpienia, skończy się, a niebo otworzy przed nami perspektywę życia w pełnej szczęśliwości, bez chorób i cierpienia na wieki.
    Zmartwychwstały Pan jest światłością dla nas i całego świata. Przynosi nadzieję i pokój. Przynosi pewność, że i my z Nim też kiedyś zmartwychwstaniemy. Jest to wiadomość szokująca, wspaniała, wielka i prawdziwa! Dziękujmy Mu za to i prośmy, abyśmy potrafili radość zmartwychwstania nieść innym. Dziękujmy za to, że daje nam potężną siłę, która oświetla mroki i daje ciepło, budzi nadzieję i jest źródłem nowego życia. Niech ta radość wypełnia nasze serca i mobilizuje do pozytywnego myślenia i działania.

Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia życzę błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2018 roku.

Ks. Czesław Koraszyński – Kapelan Szpitala