Jolanta Bochen ze szpitala „papieskiego” najlepszą Położna w Województwie Lubelskim.

„Położna na medal" - pod takim hasłem odbyła się nowa edycja konkursu na najlepszą Położną w kraju i poszczególnych województwach, organizowanego od czterech lat przez Akademia Malucha Alantan. Pierwsze miejsce w województwie lubelskim zdobyła Położna Jolanta Bochen z Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, która uzyskała 582 głosy. Pani Jolanta w zawodzie Położnej pracuje już 30 lat, w tym 11 na sali porodowej Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Patologii Ciąży w zamojskim Szpitalu.
Głównym celem prowadzonej kampanii jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Pomysłodawcą akcji jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!