Elżbieta Kramarczuk Członkiem Honorowym PTD

Elżbieta Kramarczuk, wieloletni lekarz naszego Szpitala pracujący w Poradni Diabetologicznej, podczas siedemnastego zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego została wyróżniona zaszczytnym tytułem Członka Honorowego PTD. W uzasadnieniu uchwały o nadaniu tej godności autorzy podkreślili, że dr Kramarczuk cieszy się sławą w zakresie diabetologii oraz jest wielce zasłużona w uprawianiu i szerzeniu wiedzy w tej dyscyplinie.  Na piśmie upamiętniającym ten fakt, z dnia 6 maja 2016 r., podpisali się: Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego prof. dr hab. n. med. Maciej T. Małecki oraz Sekretarz dr hab. n. med. Agnieszka Szadkowska. Drugą osobą, która podczas tego samego zjazdu PTD otrzymała tę godność to prof. dr hab. n. med. Henryk Wysocki, wieloletni kierownik Katedry i Kliniki Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Chorób Wewnętrznych UM w Poznaniu.
Zaszczytny tytuł Honorowego Członka PTD przyznawany jest wybitnym postaciom diabetologii. Oprócz nowo nominowanych, tytuł taki posiadają: prof. Hans Akerblom, prof. Horst Bibergeil, prof. Jerzy Bodalski, prof. Stanisław Czekalski, prof. Artur Czyżyk, prof. Hanna Dziatkowiak, prof. Ida Kinalska, prof. Andrzej Królewski, prof. Stefania Horoszek-Maziarz, prof. Ernst Pfeiffer, dr Felicja Pietraszek, prof. Marian Rewers, prof. Jacek Sieradzki, prof. Jan Tatoń, prof. Wiesława Torzecka, prof. Renata Wąsikowa, prof. Bruno Weber, prof. Bogna Wierusz-Wysocka, prof. Anna Czech, prof. Ewa Otto-Buczkowska, prof. Adam Kraszewski, dr n. med. Teresa Koblik, prof. Franciszek Kokot. Gratulujemy.