Warsztaty diagnostyki MR Serca

W dniach 16-17 września br. w Arłamowie odbyły się I Warsztaty Diagnostyki MR serca. W ich trakcie omówiono szerokie zagadnienie przeprowadzania badanie MR i TK serca. Tematami wiodącymi były zagadnienia dotyczące, m.in.: podawania środków kontrastowych, guzów serca, a także współpracy kardiologa z neurologiem.  Przedstawiono także zweryfikowane przypadki kliniczne nietypowe, w tym bez rozstrzygnięcia. Wśród prelegentów, oprócz specjalistów z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie im. Św. Jadwigi Królowej oraz Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie, wystąpił dr Paweł Nowaczyński, kierownik Zakładu Radiologii naszego Szpitala.     Organizatorem warsztatów był: Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie im. Św. Jadwigi Królowej oraz Oddział Podkarpackiego Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Red.