Poradnia ortoptyczna po odświeżeniu

Jedyna w regionie poradnia ortoptyczna mieszcząca się w naszym Szpitalu przeszła remont. Na ścianach pojawiły się malowidła zwierząt i bajkowych postaci. –„Zrobiliśmy to dla naszych małych i nieco większych pacjentów. Bardzo nam zależy, aby w poradni panowała ciepła i rodzinna atmosfera. Ponadto, z perspektywy czasu zauważam, że taka poradnia jest bardzo potrzebna.
Naszymi pacjentami są dzieci i dorośli, którzy mają problem z widzeniem. W gabinecie badamy wzrok i wykonujemy ćwiczenia w sytuacji, w której  zachodzi nieprawidłowość funkcjonowania widzenia, tj. brak prawidłowej współpracy obu gałek ocznych. Najczęściej mamy do czynienia, m.in. z zezem , niedowidzeniem, czy problemem właściwego wyostrzenia obrazu na różne odległości. Szczególnie dzieci i młodzież mają coraz częściej problem z widzeniem związany z częstym i długim czasowo używaniem tabletów, smartphonów czy laptopów”. – mówi Wiesława Wójcik, starsza ortoptystka.

Poradnia mieści się w gab. nr 111 (I piętro), i czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.35. Zainteresowani wizytą mogą uzyskać szczegółowe informacje pod nr. tel. 84 677 3241. Serdecznie zapraszamy.