Wakacje z transplantacją

,,Wędrująca Estrada-postaw na rodzinę” - pod takim hasłem w dniach 2 i 3 sierpnia br. odbyły się wakacyjne imprezy na zamojskich osiedlach. Wśród licznych atrakcji i propozycji dla uczestników nie zabrakło również stoiska informacyjnego o transplantacji narządów. Pierwszego dnia promocja idei dawstwa narządów odbyła się na osiedlu Janowice oraz Orzeszkowej-Reymonta, drugiego, na osiedlu Słoneczny stok. – „W akcji uczestniczyły osoby, które są po przeszczepie. Był z nami Patryk (8 lat po przeszczepie serca), Klaudia (rok z nowa nerką), pięcioletnia Emilia (4 lata po przeszczepie serca) wraz z mamą Edyta. Wszyscy są wolontariuszami Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Rozdaliśmy wiele ,,oświadczeń woli” i serduszek ,,Tak dla Transplantacji”. Odpowiadałam na wiele pytań związanych z pobieraniem narządów od osób zmarłych. Bardzo miłym gestem było podpisanie ,,oświadczenia woli” przez Komendanta Straży Miejskiej w Zamościu Mariana Puszkę”. – mówi Anna Gradziuk, koordynator ds. transplantacji naszego Szpitala. I dodaje. – „Drugiego dnia  do mnie i Emilii dołączyła Zuzanna, Klaudia, Edyta i Arek. Było bardzo dużo osób uczestniczących w festynie. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wśród gości odwiedzających nasze stoisko był m.in. Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamościa. Szczególne podziękowania składam Pani Marcie Czerwieniec, która zaprosiła nas do uczestnictwa w tej akcji”.