Kompleksowa opieka onkologiczna w Zamościu

1 marca 2016 r. przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu rozpoczęła swoją medyczną działalność firma NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość
Sp. z o. o. Ośrodek, którego zasadniczym profilem działalności jest prowadzenie leczenia metodą radioterapii, mógł powstać wyłącznie dzięki powstaniu onkologii w Zamościu, a następnie rozwinięciu jej w szpitalu wraz z uruchomieniem Oddziału Onkologii Klinicznej oraz Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

Wykształceni zostali lekarze specjaliści, personel medyczny oraz zorganizowana została opieka dla pacjentów z chorobą nowotworową. Kamieniem milowym w realizacji projektu kompleksowej onkologii był 2014 r., w którym dokonano symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu opieką onkologiczną objętych jest kilka tysięcy pacjentów. Umożliwienie chorym ze schorzeniami nowotworowymi podjęcia leczenia metodą radioterapii w sytuacji, w której będą pozytywnie zakwalifikowani, daje szansę na całkowite wyleczenie. Tym samym w Zamościu powstało pełno profilowe centrum leczenia onkologicznego, które jest drugim tego typu ośrodkiem w województwie lubelskim.