50-lecie PTP

15 maja br. w Auli Konferencyjnej Collegium Maius AM w Lublinie pod hasłem „Nowoczesne pielęgniarstwo ukształtowane przez historię” odbyła się jubileuszowa konferencja 50–lecia Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, zorganizowana przez Wojewódzki Zarząd Oddziału oraz Zarząd Koła PTP Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu AM w Lublinie.
W uroczystościach wieli udział min. Senator RP dr Janina Felińska, rektor AM w Lublinie prof. dr n. med. Andrzej Książek, Przewodnicząca Zarządu Głównego PTP mgr Dorota Kiliańska, Dziekan Wydz. Pielęgniarskiego i Nauk o Zdrowiu AM w Lublinie prof. dr hab. Teresa B. Kulik, Kier. Katedry Rozwoju Pielęgniarstwa WPiNoZ Lublin prof. dr hab. Irena Wrońska oraz V-ce Marszałek Województwa Lubelskiego Andrzej Olborski. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu reprezentowała 11-to osobowa delegacja na czele z Grażyną Strachotą Przewodnicząca PTP w Zamościu oraz mgr Ewą Dumą vice Przewodnicząca PTP-u.
Podczas konferencji uczestnicy wysłuchali min. referatów na temat, „50 lat Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w służbie pielęgniarstwa polskiego”- mgr Doroty Kiliańskiej, „Strategii rozwoju pielęgniarstwa” – prof. Teresy Kulik oraz „Projekt Tuning w kreowaniu kompetencji zawodowych współczesnej pielęgniarki” – prof. Ireny Wrońskiej. Podczas uroczystości wręczono liczne wyróżnienia i dyplomy. „Pamiątkowym Medalem Województwa Lubelskiego”, Marszałek Województwa wyróżnił prof. dr hab. Irenę Wrońską, Wojewódzki Zarząd PTP oraz mgr Michalinę Cuber. Wojewoda Lubelski przyznał dyplomy dla dr Teresy Kępskiej, mgr Eugenii Fenickiej i Lubelskiemu Zarządowi Oddziału PTP. Zarząd Główny PTP, „Honorową Odznaką PTP-u”, wyróżnił Alinę Marię Kołodziejczyk, Małgorzatę Aleksandruk, mgr Danutę Cybulak, mgr Dorotę Flis i Wandę Demidowicz. Lubelski Zarząd Oddziału pamiątkowym dyplomem wyróżnił, mgr Barbarę Jagiełło, mgr Martę Czekirdę, dr Beatę Dobrowolską, Wiesławę Breś i Mariannę Zasadę. „Pielegniarką Roku 2006” została Bożena Ciupa.

SP Szpitala Wojewódzkiego