Msza św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II

Na zaproszenie Andrzeja Mielcarka Dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu wizytę w szpitalu 1 czerwca złożył ksiądz Jarosław Cielecki Dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego Włoskiej Telewizji Katolickiej TELEPADREPIO.
Ksiądz dyrektor pobyt w szpitalu rozpoczął od spotkania z dyrekcją placówki. Następnie oprowadzany przez dyrektora Mielcarka odwiedzał oddziały szpitala. Najpierw w towarzystwie dr Tadeusza Gburka Ordynatora Oddziału Kardiochirurgii trafił na salę operacyjną oddziału, gdzie przez kilka minut asystował przy operacji wszczepiania by – passów. Gość był zdumiony, że w szpitalu na preyferiach Unii Europejskiej przeprowadza się operacje na otwartym sercu. Następnie odwiedził pacjentów i personel Oddziału Kardiochirurgii niosąc im słowa otuchy i błogosławieństwa.
W Dniu Dziecka maleńcy pacjenci, niemowlęta z Oddziału Neonatolgii otrzymali od księdza Jarosława Cieleckiego szczególny prezent; specjalne błogosławieństwa. Wiele ciepłych słów wypowiedział ksiądz Cielecki pod adresem dr Haliny Żugaj – Smyk i personelu Oddziału Noenatologii. W Pracowni Hemodynamicznej docent Andrzej Kleinrok Ordynator Oddziału Kardiologii zaprezentował gościowi na przykładzie autentycznego przypadku zawału serca jak wygląda i na czym polega praca personelu pracowni. Ta prezentacja, kwalifikacje pracowników, wyposażenie i wygląd pracowni, wywarły wielkie wrażenie na księdzu. Następnie gość spotkał się z pacjentami i personelem Oddziału Kariologii.
Zwiedzanie szpitala gość zakończył w Oddziale Neurologii gdzie oprowadzany przez dr Ewę Wierzchowską – Cioch spotkał się z pacjentami i personelem oddziału. W trakcie zwiedzania ksiądz Cielecki realizował materiał filmowy o szpitalu, który zostanie wyemitowany w Telewizji TELEPADREPIO, którą ogląda ok. 2,5 mln. widzów w całych Włoszech.
Ksiądz będący niedawno pacjentem jednej z rzymskich klinik, był zaskoczony tym, że w takim małym mieście jak Zamość znajduje się szpital, którego standardy medyczne, kwalifikacje personelu, wyposażenie w niczym nie odbiegają od rzymskich klinik.
Zwieńczeniem wizyty była msza święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II koncelebrowana przez księdza Jarosława Cieleckiego, ojca Bruno i kapelanów szpitala w szpitalnej kaplicy. Na zakończenie mszy dyrektor Mielcarek podziękował księdzu za odwiedzenie szpitala i wręczył mu medal wybity z okazji 10 – lecia szpitala.
Po mszy gość podzielił się z jej uczestnikami wspomnieniami o Ojcu Świętym Janie Pawle II, opowiadał między innymi o spotkaniu Karola Wojtyły z Ojcem Pio, o tym, że w prywatnej kaplicy papieskiej na obrazie przedstawiającym V Stację Drogi Krzyżowej, to nie Szymon Cyrenejczyk, ale Jan Paweł II dźwiga krzyż, o papieskich pielgrzymkach. Następnie w szpitalnej kaplicy odbyła się premiera videoclipu do włoskiej piosenki o Janie Pawle II, zatytułowanej „ Biały Anioł”.
Ksiądz Jarosław Cielecki pochodzi z Niegocic pierwszej parafii Karola Wojtyły. Pełnił posługę kapłańską w Rosji, Kazachstanie, na Ukrainie. W latach 1999 - 2005 był watykańskim korespondentem telewizji „ Polsat”. Jest korespondentem „ Dziennika Polskiego, współpracuje z miesięcznikiem „ Powściągliwość i Praca” oraz włoskim wydaniem dziennika „LOsservatore Romano”.

Jerzy Zarębski