Życzenia Świąteczne

22.12.2023

W tym szczególnym czasie, kiedy Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas obdarowując wszystkich Bożym Miłosierdziem, składamy życzenia radosnych i    błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech łaska i pokój od Pana naszego Jezusa Chrystusa towarzyszy nam w każdym dniu Nowego 2024 roku. Zarząd i Pracownicy Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II

Mikołaj w Szpitalu

06.12.2023

6 grudnia obchodzimy tradycyjnie Imieniny Mikołaja Imię Mikołaj pochodzi z greki i składa się z dwóch części: nike – „zwyciężać” i laos – „lud”. Święty Mikołaj, biskup Miry Licyjskiej, ze względu na przypisywane mu legendą uczynki został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom Wszystko działo się w III i IV w. n. e. na terenie dzisiejszej Turcji (dawniej Patarze). Mikołaj odziedziczył majątek po rodzicach. Był jedynakiem. Mógł żyć w luksusie, ale wolał pomóc biednym i potrzebującym i to właśnie im rozdał swoje bogactwa. Jakie prezenty dostawały od niego dzieci? Najczęściej obdarowywano je chlebem, orzechami, pieniędzmi na słodycze i książkami, krzyżykami, świętymi obrazkami, tabliczkami, ptaszkami w klatce lub rózgą. Był człowiekiem dobrym, pobożnym, miłosiernym, dlatego mieszkańcy Miry wybrali go na swojego biskupa. Podania i legendy opiewają sławą i chwałą Mikołaja, opisując jego dobre uczynki. Zasłynął jako cudotwórca, ratując żeglarzy i miasto od głodu. Odwagą i sprawiedliwością wykazał się ratując od śmierci niesłusznie skazanych urzędników cesarskich. Zmarł w podeszłym wieku, 6 grudnia w połowie IV wieku n. e. (między rokiem 345 a 352). Jego relikwie od XI wieku po dzień dzisiejszy znajdują się we włoskim mieście Bari. Postać Mikołaja to jedna z najbarwniejszych postaci hagiograficznych. Dlatego w naszym Szpitalu tradycję rozdawania prezentów podtrzymujemy i przekazujemy życzenia zdrowia wszystkim pacjentom a tym najmłodszym szczególnie.

17.11.2023

WIELKI MAŁY CZŁOWIEK „Kolorem symbolizującym Światowy Dzień Wcześniaka jest fioletowy, charakteryzujący osoby wrażliwe, obdarzające innych całkowitym zaufaniem. A takie właśnie są wcześniaki”… .- 17 października Międzynarodowy Dzień Wcześniaka Tego dnia Oddziały Neonatologiczne przyozdabiają się sznurem ze skarpetkami, które są znakiem rozpoznawczym obchodów Światowego dnia Wcześniaka na całym świecie. Skarpetki symbolizują stwierdzenie, że 1 na 10 dzieci rodzi się przedwcześnie – dlatego sznur 9 większych skarpetek i 1 malutkiej wśród nich ma być wizualnym zobrazowaniem tego faktu. Ponadto, w ramach obchodów Światowego Dnia Wcześniaka w wielu krajach kluczowe i najbardziej charakterystyczne budowle są podświetlone na fioletowo. W poprzednich latach fioletowe barwy przybrały takie budynki jak Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Empire State Building w Stanach Zjednoczonych i CN Tower w Kanadzie czy Wodospad Niagara, a w naszym mieście oczywiście najważniejszy budynek czyli Ratusz Zamojski i Szpital im. Papieża Jana Pawła II.

15.11.2023

Światowy Dzień Wcześniaka 2023     Zapraszamy Wcześniaki i ich Rodziny na wspólne świętowanie 17.11.2023 o godz. 12:00 do Sali Konferencyjnej na II piętrze (zaprowadzą Was nasze drogowskazy)   W ramach obchodów przewidujemy Bal Wcześniaka, pyszny tort oraz możliwość odwiedzenia stoisk warsztatowych: - fizjoterapeuty - doradczyń laktacyjnych - doradcy chustonoszenia - ratownika medycznego - psychologa - neurologopeda

Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego

25.10.2023

We wrześniu 2023 r. zakupiono specjalistyczny sprzęt medyczny mający na celu poprawę zdrowia społeczeństwa, wydłużenia życia ludzkiego oraz zmniejszenia liczby zachorowań i wypadków tj. defibrylatory. Zakupiony sprzęt przekazano do użytkowania w oddziałach Szpitala: Oddział Pediatryczny, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Kardiochirurgii, Oddział Laryngologiczny, Oddział Urologiczny, Pracownia Hemodynamiki. Powyższe urządzenia zostały częściowo sfinansowane ze środków funduszu prewencyjnego PZU Życie SA.

18.10.2023

18. października, Dzień św. Łukasza Ewangelisty patrona lekarzy oraz wszystkich osób pracujących w służbie zdrowia. Z tej też okazji Dyrekcja Szpitala pragnie złożyć pracownikom najlepsze życzenia – zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Składa wyrazy uznania i wdzięczności wszystkim pracownikom Szpitala, za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka.

Dzień św. Łukasza Ewangelisty

16.10.2023

18. października obchodzony jest Dzień św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy oraz ogólnie wszystkich osób pracujących w służbie zdrowia. Z tej okazji 18. października o godz. 13:30 w Kaplicy szpitalnej odbędzie się wspólna modlitwa, której przewodniczyć będzie Biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński. Dyrekcja Szpitala oraz Kapelani zapraszają do udziału w uroczystościach.