XV-lecie Oddziału Kardiologii

W dniu 5 grudnia 2009 roku odbyła się konferencja naukowo – szkoleniowa okazji XV - lecia Oddziału kardiologii pt. „Postępy w kardiologii”. Do Zamościa przyjechali profesorowie oraz najlepsi specjaliści w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii w kraju

Transplantacja - jestem na tak

11 grudnia 2009 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu odbyła się konferencja „Transplantacja – jestem na tak – program edukacyjny dla szkół”. W konferencji uczestniczyło 40 nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych z Zamościa, Biłgoraja oraz Krasnobrodu.

Nowatorska operacja zaćmy

Po raz pierwszy w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu w dniu 23.11.2009 roku została przeprowadzona operacja usunięcia zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki zwijalnej, torycznej.

Akcja poparcia idei transplantacji

W kościołach p.w. Matki Bożej Królowej Polski oraz Świętego Krzyża w Zamościu, w dniu 8 listopada br. była przeprowadzona akcja o poparcie idei transplantacji, co łączy się za akceptacją pobierania narządów od osób zmarłych.

Ranking Rzeczpospolitej

Po raz czwarty, w przygotowywanym rankingu; tzw. „Złotej Setki Szpitali” Rzeczpospolitej, SPSW im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu wyprzedził kliniki i szpitale z Lubelszczyzny: najwyżej nasz szpital na miejscu 8., Wojewódzki Szpital Specjalistyczny z Białej Podlaski na 14., SP Szpital Kliniczny nr 4. w Lublinie na miejscu 26., Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie na 27 miejscu, SP Szpital Kliniczny nr 1 na 37. miejscu, Szpital z Międzyrzeca na 45., a z Łukowej na 73.

Dzień Papieski

16 października 1978 roku nad kaplicą sykstyńską ukazał się biały dym zwiastujący kościołowi i całemu światu wybór nowego papieża – Jana Pawła II. Tradycyjnie, jak każdego roku, 16 października Pracownicy, Pacjenci oraz sympatycy szpitala spotkali się na wspólnej modlitwie w kaplicy szpitalnej.

Wystawa „Miejsca przepełnione jego obecnością i pokoje

Wystawa pomników Ojca Świętego Jana Pawła II w diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, której autorem jest Mirosław Teterycz pracownik naszego szpitala a zarazem członkiem Związku Polskich Fotografików Przyrody oraz moderatorem forum www.fotoplaneta.pl, jest do obejrzenia od 5 października w Książnicy Zamojskiej.