2019

19.04.2019

Zapraszamy do zapoznania się z kwietniowym wydaniem szpitalnego Biuletynu Informacyjnego.

Spotkanie Wielkanocne

18.04.2019

W dniu 17 kwietnia br. odbyło się spotkanie Wielkanocne w kaplicy szpitalnej z udziałem pacjentów, pracowników i sympatyków naszego Szpitala.

Dzień Służby Zdrowia

10.04.2019

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Służby Zdrowia od Dyrekcji Szpitala i Kadry Zarządzającej.

Poradnia Medycyny Pracy w szpitalu „papieskim”

09.04.2019

Informujemy, że w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu działa Poradnia Medycyny Pracy, mieszcząca się na II piętrze w pokoju 3/2a przy wejściu do Zakładu Rehabilitacji.

Wizyta lekarzy z Ukrainy

08.04.2019

W dniu 5 kwietnia br. w naszym Szpitalu gościła delegacja lekarzy ze Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzeia na Wołyniu.

Światowy Dzień Zdrowia

07.04.2019

„Powszechna ochrona zdrowia: wszyscy, wszędzie”- pod takim hasłem obchodzony jest w dniu 7 kwietnia br. tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia. Dzień ten jest okazją do podkreślenia istotnych problemów zdrowotnych. W tym dniu Organizacja publikuje bilans dotyczący zdrowia pt. Raport Statystyki Zdrowia Świata, który zawiera informacje na temat trendów zdrowotnych w poszczególnych obszarach takich jak: zdrowie noworodków oraz dzieci, choroby niezakaźne, zagrożenia zdrowia psychicznego i środowiska , dane powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego i systemów opieki zdrowotnej. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podkreśla, że kraje inwestujące w opiekę zdrowotną dokonują „zdrowej inwestycji w kapitał ludzki”. Dostępność opieki zdrowotnej wpływa na poprawę  zdrowia i oczekiwaną długość życia ludzi, a także chroni kraje przed epidemiami, tworzy miejsca pracy, napędza wzrost gospodarczy i zmniejsza ubóstwo.

Zaproszenie na rekolekcje wielkopostne

07.04.2019

W dniach 8 - 10 kwietnia w kaplicy szpitalnej odbędą się rekolekcje wielkopostne dla pracowników Służby Zdrowia ich rodzin i chorych,. Msze św. o godz. 15.00 i 18.00. rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Chabros.                                                                                        Zapraszamy                                                                                         Kapelani