Wizyta lekarzy z Ukrainy

W dniu 5 kwietnia br. w naszym Szpitalu gościła delegacja lekarzy ze Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzeia na Wołyniu. Goście mieli okazję zapoznać się z działalnością naszego Szpitala, a także zobaczyć Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED. Grupa gości liczyła ok. 25 osób.
     Stowarzyszenie Lekarzy Polskiego Pochodzenia na Wołyniu jest międzydyscyplinarnym dobrowolnym zrzeszeniem lekarzy posiadajacych status organizacji pożytku publicznego. Terenem działalności Stowarzyszenia jest przede wszystkim historyczny Wołyń. Członkami Stowarzyszenia moga być lekarze pochodzenia polskiego, a także lekarze o innym pochodzeniu, którzy znaja lub uczą się języka polskiego i propagują kulturę polską.