Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

XI Ogólnopolski Ranking „Bezpieczny szpital 2014”

Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II
w Zamościu
Najlepszym szpitalem w Polsce
pod względem jakości opieki medycznej


30 października br. zostały oficjalnie opublikowane i ogłoszone wyniki rankingu „Złotej Setki Szpitali” w Polsce. W tegorocznej edycji rankingu szpitali opublikowanego w dzienniku „Rzeczpospolita ” Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu został uznany za Najlepszy szpital w Polsce pod względem jakości opieki medycznej. W klasyfikacji szpitali zabiegowych wielospecjalistycznych i onkologicznych uplasował się na 6 miejscu w Polsce. Oprócz tego szpital odebrał także wyróżnienie Wicelidera w Województwie Lubelskim.

W rankingu uczestniczyło ponad 240. szpitali z całej Polski. Ranking opracował zespół Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, jednostka podległa Ministerstwu Zdrowia. Centrum oceniało zarządzanie szpitalem, jakość opieki i opiekę medyczną. Maksymalnie szpital mógł zdobyć 1000 punktów.
Nasz szpital zdobył najwięcej punktów w zakresie opieki medycznej spośród wszystkich szpitali w kraju (360,34 pkt.). W stosunku do ubiegłorocznej edycji szpital awansował z drugiego na pierwsze miejsca w kraju. W klasyfikacji ogólnej szpital zdobył 884,71 punktów (w ubiegłym roku 895,58).
Na uroczystej gali, która odbyła się 30 października br. w Warszawie, wyróżnienie dla Najlepszego szpitala w Polsce pod względem jakości opieki medycznej oraz dyplom za zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce w kraju, z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Aleksandra Soplińskiego oraz Dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia dra Jerzego Henniga, odebrał dyrektor Andrzej Mielcarek oraz z-ca dyrektora ds. medycznych Marek Lipiec.
- „Najbardziej cieszymy się z tego, że zostaliśmy ocenieni najwyżej w kategorii, która dla pacjenta jest najważniejsza. Wszyscy dobrze wiemy, że z jakością opieki medycznej w kraju nie jest jeszcze najlepiej. I trzeba wiele wysiłku aby dorównać standardom światowym. W naszym szpitalu jest jeszcze wiele do zrobienia i mamy świadomość, że jeszcze nam daleko do ideału. To, że jesteśmy najlepsi wcale nas nie usypia. Dlatego bierzemy się do ciężkiej pracy, aby stale podwyższać jakość opieki dla naszych pacjentów”. – mówi Marek Lipiec, z-ca dyrektora szpitala.
Szpital w Zamościu w rankingu „Rzeczpospolitej” zajmował wielokrotnie miejsca w czołówce szpitali w kraju. W jedenastoletniej historii rankingu szpital zajmował już m.in.: dwukrotnie 2 i 4 oraz 3 miejsce. Największe sukcesy szpital odniósł w 2011 r. zdobywając tytuł Najlepszego szpitala w Polsce rankingu „Bezpieczny szpital”, oraz w 2002 r. gdy został wyróżniony Najlepszym szpitalem w kraju wg Rankingu Szpitali przeprowadzonego przez Newsweek Polska i Towarzystwa Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej. Ponadto w latach 2006-2009, 2011, 2012 szpital był sklasyfikowany jako Najlepszy Szpital na Szpital na Lubelszczyźnie.

Ryszard Pankiewicz
Rzecznik Prasowy
Samodzielnego Publicznego
Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II
w Zamościu

Powrót do listy

Polityka prywatności