Certyfikaty radiologiczne zdobyte

Zakończyło się odbywające w dwóch turach (10-13 oraz 17-20 września) szkolenie z zakresu ochrony radiologicznej. Uczestnicy zapoznali się m.in. z podstawami radiobiologii, promieniotwórczym działaniem promieniowania jonizującego, aspektami ochrony radiologicznej pacjenta i personelu, ogólnymi założeniami ochrony radiologicznej.
Zajęcia poprowadzili doświadczeni praktycy i specjaliści z dziedziny ochrony radiologicznej: Lek. med. Leszek Buk, mgr Arkadiusz Górczyński i mgr Waldemar Smoliński. W szkoleniu uczestniczyło 91 uczestników.
„W szkoleniu wziął udział personel naszego szpitala oraz Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Kurs skierowany był do lekarzy radiologów, lekarzy wykonujących procedury z zakresu radiologii zabiegowej, lekarzy stomatologów, lekarzy wykonujących inne medyczne procedury radiologiczne z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego, fizyków medycznych i techników elektroradiologii”. Po ukończonym szkoleniu i zdaniu państwowego egzaminu końcowego przed komisją powołaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające posiadaną wiedzę i zaliczenie szkolenia ważne 5 lat”. – mówi Zbigniew Pankiewicz, Inspektor Ochrony Radiologicznej w szpitalu „papieskim”.