WOŚP gra dla szpitala "papieskiego"

W ramach wielkiego grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasz szpital otrzymał dary dla potrzeb pacjentów, którzy zmagają się z chorobami wieku podeszłego. Fundacja przekazała wysokospecjalistyczną aparaturę medyczną i sprzęt medyczny, tj. ultrasonograf, 12 łóżek i szafek przyłóżkowych, kardiomonitor przewoźny, 2 wózki inwalidzkie wielofunkcyjne, podnośnik, 2 pompy infuzyjne, 2 fotele kąpielowe, spirometr, superrotor, holter ciśnieniowy oraz przenośną klatkę gimnastyczną.
„Zgłosiłem do WOŚP informację na temat oddziału i naszych potrzeb. Fundacja została poinformowana o tym, że prowadzimy zakres geriatryczny, kształcimy naszych lekarzy w zakresie geriatrii i staramy się pozyskać kontrakt w tym zakresie z NFZ. Przekazane argumenty zostały pozytywnie zaakceptowane przez orkiestrę i znaleźliśmy się w gronie 4 oddziałów w województwie lubelskim, które taki sprzęt z wielkiej orkiestry dostały”. – mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski, Ordynator Oddziału Nefrologii, Endokrynologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych.
Nasz szpital znalazł się w gronie oddziałów geriatrii i zakładów opiekuńczo-leczniczych zajmują się osobami starszymi w Polsce, którym fundacja przekazała połowę zebranych pieniędzy podczas wielkiego grania 13 stycznia (ok. 25 mln zł.).