Deklaracja o uzdrowisku

8 lipca nad zbiornikiem Biszcza Żary, podpisana została deklaracja o utworzeniu uzdrowiska w Wólce Biskiej (Gmina Biszcza). Miejscowość oddalona od Zamościa o ok. 70 km byłaby trzecim na Lubelszczyźnie kurortem uzdrowiskowym, obok Nałęczowa i Krasnobrodu.
Deklarację podpisali między in.: poseł na Sejm RP Genowefa Tokarska, marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, członkowie Zarządu Województwa Sławomir Sosnowski oraz Tomasz Pękalski, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Bogdan Kawałko, wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko oraz przedstawiciele SP Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu dyrektor Andrzej Mielcarek i ordynator Oddziału Kariologii Andrzej Kleinrok.
Powstanie uzdrowiska w Wólce Bilskiej wpisuje się w założenia do Strategii Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 i w Regionalnej Strategii Innowacji i Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Lubelskiego. Gmina Biszcza planuje pozyskać fundusze na przygotowanie koniecznej dokumentacji wspólnie z ukraińskim partnerem z Obwodu Wołyńskiego, w ramach Programu Polska - Białoruś - Ukraina.