Recykling w Szpitalu

Na trzecim piętrze w szpitalu w części administracyjnej zbierane są zużyte baterie. Na ten ciekawy pomysł wpadła Pani Grażyna Kicińska główny specjalista z Działu Rozwoju Technicznego.
Jak wielki problem stanowią zużyte baterie niech świadczy fakt, że w minionym roku w Polsce na rynku pojawiło się ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys. ton. Bezużyteczne i wyrzucone baterie zawierają wiele niebezpiecznych dla organizmu ludzkiego składników chemicznych, m.in. metali ciężkich typu – ołów i rtęć. Zużyte baterie powinny być segregowane i utylizowane . Według wytycznych zawartych w przepisach krajowych i Unii Europejskiej na Polsce spoczywa obowiązek zebrać w 2013 roku 30% baterii z rynku (tj. 3.400 ton).

SPSPW im. Papieża Jana Pawła II