Posługa w obliczu choroby i umierania

6 października odbyło się spotkanie formacyjno–szkoleniowe dla Kapelanów Szpitali i Domów Pomocy Społecznej Archidiecezji Lubelskiej i Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Spotkaniu przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Kapelani wysłuchali wykładów nt.: „Posługa kapelana w obliczu choroby i umierania pacjentów" (dr n. med. Witold Lesiuk - Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie), „Posługa kapelana DPS i jej wyzwania” (o. Filip Buczyński - Założyciel i Prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie), „Kapelan – ksiądz a niekiedy psycholog” (ks. Marek Szołdra – kapelan Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie) oraz „Posługa kapelana szpitalnego (ks. prof. dr hab. Stanisław Warzeszak, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia). Ponadto, zapoznali się z działalnością Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy (dr n med. Janusz Dubejko) oraz Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych (Maria Kostrubiec, Przewodnicząca). W spotkaniu udział wziął ks. Jacek Kania, kapelan szpitala.