Księża z rakietą

9-12 września odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Księży w Tenisie oraz XII Mistrzostwa Księży w Tenisie w Krakowie. Udział w zawodach wziął Kapelan naszego Szpitala ks. Czesław Koraszyński, reprezentujący Diecezję Zamojsko-Lubaczowską.
Wraz z nim na zwody pojechali: ks. Janusz Wyłupek, ks. Sławomir Zawada i ks. Tomasz Szumowski. W mistrzostwach udział wzięli reprezentanci wielu krajów, m.in. Filipin, Nigerii, Niemiec, Szwecji, Nowej Zelandii, USA, Włoch i Francji. Sędzią głównym turnieju był Paul Ugo Arinze pochodzący z Nigerii, który sędziował m.in. na Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie.
– „Poziom zwodów był zdecydowanie wyższy w porównaniu do roku ubiegłego, w którym odbywały się jedynie mistrzostwa Polski. Dla porównania w ubiegłym roku w zawodach uczestniczyło 40 zawodników, a obecnie z racji międzynarodowego charakteru imprezy było rozstawionych 80 zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Niestety na zawody pojechałem z kontuzją, której nabawiłem się tuż przez zawodami. Moje uczestnictwo zakończyło się na pierwszej rundzie gry pojedynczej i debla. Na pocieszenie dodam, że zawodnicy z którymi przegrałem w debla byli finalistami turnieju. Za rok będą kolejne zawody. Mam nadzieję, że tym razem nie będę miał żadnych problemów zdrowotnych. Bezcenne jest także doświadczenie turniejowe w obsadzie międzynarodowej. Myślę, że to będzie procentowało na przyszłość”.– mówi ks. Czesław.
Będziemy trzymać mocno „kciuki”.