Inauguracyjne posiedzenie Rady

30 marca odbyło się pierwsze spotkanie Rady Społecznej Szpitala w nowym składzie. Na inauguracyjne posiedzenie przyjechał wicemarszałek Województwa Lubelskiego Tomasz Pękalski. Rada zajęła się m.in. zaopiniowaniem planu finansowego na 2012 rok oraz przyjętych darowizny sprzętu medycznego.
Ponadto, omówiono aktualne problemy funkcjonowania szpitala i ramowe założenia planu pracy Rady na 2012 rok. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zarządu szpitala, ordynatorzy oraz przedstawiciele izb lekarskich i pielęgniarskich oraz związków zawodowych. Radzie będzie przewodniczył przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Bogdan Kawałko. W skład rady wchodzą: Arkadiusz Bratkowski, Wiesław Chmielowiec, Wiesław Gumiela, Dariusz Handiuk, Andrzej Olborski oraz Tomasza Zając. Nowością w porządku obrad rady, jak podkreślił przewodniczący Kawałko, będzie zapraszanie na posiedzenia ordynatorów oddziałów. Dotychczas takiej praktyki nie stosowano.