Delegacja z Ukrainy

22 marca 2012 r. delegacja 20 lekarzy z Ukrainy gościła w naszym szpitalu. Medycy zapoznali się z funkcjonowaniem i zarządzaniem placówki oraz zwiedzali poszczególne oddziały. Wykład o historii szpitala oraz systemach zarządzania wdrożonych w szpitalu wygłosił Marek Lipiec, z-ca dyrektora ds. lecznictwa.
Z gośćmi przyjechał także prof. Alfred Owoc, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego oraz dr Iwona Bojar, wiceprezes zarządu. Ze szpitala delegacja udała się na spotkanie z władzami miasta Zamościa, wiceprezydentem Tomaszem Kossowskim oraz sekretarzem miasta Karolem Garbulą.
Przyjazd do Zamościa jest realizacją cyklu spotkań seminaryjnych na terenie RP z udziałem lekarzy z Ukrainy zorganizowanych przy współpracy Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego z Lwowskim Narodowym Medycznym Uniwersytetem im. Daniła Galickiego – Katedra Organizacji i Zarządu Ochrony Zdrowia.