Zamość i Zabrze o transplantacji

11 marca w Galerii Twierdza w Zamościu odbył się I Festiwalu Urody. Impreza związana była z obchodami Dnia Kobiet. Panie nie tylko odwiedzały liczna stoiska, m.in. stylistów, wizażystów, dietetyków czy kosmetyczek, ale także mogły m.in. sprawdzić poziom cukru we krwi lub zmierzyć ciśnienie tętnicze dzięki uczestniczących w festiwalu pracownic szpitala: Ewie Dumie, Annie Gradziuk, Alicji Korzeniowskiej, Barbarze Kusiak- Kryk, Annie Michalczuk, Joannie Drzewickiej i Renacie Koisz. Festiwal był także okazją promowania tematu transplantacji.
–„Była to świetna okazja dotrzeć do szerokiej rzeszy osób z tematem transplantacji. Do tego przedsięwzięcia zaprosiliśmy także zaprzyjaźnioną z nami Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza, z którą przeprowadziliśmy już kilka podobnych akcji. Oczywiście byli z nami Jan Statuch i Alicja Chachaj z fundacji oraz osoby po przeszczepie: Jan Mazurek, Renata Wróblewska, Paweł Grzegórzko, Marzena Kołodziej, Patryk Przytuła i Iwona Szpinda. Dzieliły się swoimi doświadczeniami oraz rozdawały oświadczenia woli i broszury informacyjne. Wiele osób pytało w jaki sposób wyrazić swoją wolę oddania narządów po śmierci. Zaskoczeniem było także to, gdy dowiadywali się, że osoby z nimi rozmawiające mają przeszczepione serce, płuco, nerki czy rogówkę. Pięknym jest człowiek, gdy komuś ofiarowuje bezcenny dar, jakim jest część siebie, jak również gdy z takim darem może dalej żyć”. – mówi Anna Gradziuk, koordynator ds. transplantacji SP Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Impreza była przygotowana przez Zespół Agencji CUMULUS z Lublina.