Pierwsze trojaczki w historii szpitala

9 marca 2012r. opuściły nasz szpital trojaczki urodzone na oddziale ginekologiczno-położniczym. Zdrowe i pełne życia dziewczynki zabrane zostały przez szczęśliwych rodziców Bożenę i Sławomira Późniaków z Hubinka pod Ulhówkiem.
Dzielnie towarzyszył im 3-letni synek Sebastian. Z rodzicami przyjechał Wójt Gminy Łukasz Kłębek, który oprócz złożenia życzeń zadeklarował, że wózek dla dziewczynek już posiada i uroczyście przekaże go rodzinie po powrocie do rodzinnego domu. Szczęśliwi rodzice podziękowali personelowi oddziałów ginekologiczno-położniczemu oraz neonatologii za troskliwą opieką i pomoc.
Przypomnijmy, że piękne i zdrowe dziewczynki przyszły na świat 3 lutego. To pierwsze takie narodziny na oddziale ginekologiczno-położniczym. Jak wyjaśnia ordynator oddziału dr Marek Adamczyk, takie narodziny to wyjątkowa sytuacja, gdyż ciąże trojaczek i większe, prowadzone są wraz z porodami przez szpitale kliniczne. – „To sytuacja niecodzienna, która chlubnie zapisuje się w kartach historii naszego szpitala. I nieskromnie także w mojej ponad trzydziestoletniej pracy lekarskiej. Pierwszy raz odbierałem poród trojaczków. Przeżycie takiego doświadczenia także udzielił się całemu personelowi. Staraliśmy się zapewnić przyszłej mamie najlepszą opiekę przed porodem. I udało się. Radość jest tym większa, ponieważ dziewczynki przyszły na świat zdrowe, a sam poród odbył się bez żadnych komplikacji. Dziewczynki urodziły się w 31 tygodniu ciąży. Pierwsza ważyła 1780g, zaś jej siostrzyczki 1480g i 1600g”. – mówi dr Adamczyk. I dodaje. - „Urodziny trojaczków zdarzają się raz na 6 tysięcy urodzeń. Są zatem powody do zadowolenia i satysfakcji”. Z racji wcześniejszego porodu, dziewczynki trafiły na oddział neonatologii, gdzie pozostawały pod opieką personelu kierowanego przez dr Urszulę Kowalik. –„Dziewczynki nabrały odpowiedniej wagi. Wychodzą do domu w pełni zdrowe, ale z racji przyjścia na świat jako wcześniaki będą pod naszą stałą kontrolą”. – mówi ordynator Kowalik. Gratulujemy szczęśliwym Rodzicom!