Pożar w szpitalu

Ogień pojawił się na Oddziale Okulistycznym. Błyskawicznie podjęto akcję gaszenia źródła pożaru, ewakuację pacjentów i personelu. Niezwłocznie powiadomiono o tym fakcie Straż Pożarną, Dyrekcję Szpitala, Dyspozytornię Szpitala i inne oddziały. Do czasu przybycia Straży Pożarnej akcją ratowniczo-gaśniczą oraz procesem ewakuacji pacjentów i personelu kierował Ordynator Oddziału.
Przybyli na miejsce strażacy podjęli prowadzenie dalszej akcji ratunkowej. Wszyscy zostali przetransportowani do bezpiecznej strefy pożarowej. Po zakończonej akcji strażacy przekazali Oddział, po czym pacjenci i personel powrócił na swoje miejsce. Ofiar pożaru nie było.
Na szczęście nie był to prawdziwy pożar, a jedynie ćwiczenia mające na celu sprawdzenia stopnia przygotowania personelu Oddziału do działań w sytuacji zagrożenia pożarem. Personel przećwiczył sposób alarmowania, kierowania, działania sił i środków przewidzianych do ewakuacji. Akcję przeprowadzono we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.