Przyszli medycy w szpitalu

Uczniowie drugiej klasy o profilu medycznym I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu odwiedzili nasz szpital. Przyszli absolwenci uczelni medycznych zapoznali się z działaniem Centralne Laboratorium Analityczne oraz Zakładem Patomorfologii. Jak zaznacza dyrektor szkoły Zygmunt Kamiński, aby w pełni realizować proces dydaktyczny młodzież musi oprócz teorii także zapoznawać się z praktyką.
– „Nie tylko kwestie merytoryczne z którymi młodzież spotyka się w szkole ale także praktyczne są istotne, aby młodzież rozwijała w sobie możliwości w późniejszej edukacji medycznej. Wpłynie to także na podjęcie decyzji za rok, kiedy uczniowie będą dokonywać wyboru uczelni. Chciałbym zaznaczyć, że inicjatywa zobaczenia szpitala wypłynęła od młodzieży. Dzięki przychylności dyrektora Andrzeja Mielcarka taka możliwość może być zrealizowana.”- mówi dyrektor Kamiński. Uczniowie nie kryli zadowolenia z wizyty w szpitalu i zaznaczyli, że chętnie odwiedzą szpital jeszcze raz.
– „Na pewno wizyta w szpitalu wszystkim coś da. Ja jestem nastawiona na studia medyczne i niezależnie od tego co zobaczę już podjęłam decyzję. Nie wiem czy jestem w tym wieku przygotowana na obserwowanie np. sekcji zwłok. Wiem jednak, że niektórzy moi znajomi chcieliby w czymś takim uczestniczyć”. - mówi Agnieszka Brogowska.
– „Jestem w niewielki szoku po tym jak pan doktor przedstawił nam jak wygląda sekcja zwłok. Nie wiem czy jestem na to już gotowa ale chciałbym jednak to zobaczyć.” – mówi Anna Juszczak. – „Bardzo zaciekawiło mnie to jak pan doktor w Zakładzie Patamorfologii omawiał przeprowadzanie sekcji zwłok. Jestem bardzo ciekaw jak to wygląda. Mnie to po prostu fascynuje, człowiek i jego wnętrze. To jak jest zbudowany i z czego się składa. Chcę zostać lekarzem i pomagać innym ludziom”. – podkreśla Bartłomiej Klimek.