Kwesta na odbudowę nagrobków

IV Kwesta na odbudowę zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu.
„Odnawiam zamojską nekropolię” pod takim hałasem przeprowadzona została tegoroczna kwesta na cmentarzu parafialnym, zorganizowana z inicjatywy powstałego jesienią 2007 roku Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu. Zarządowi SKOCP przewodniczy Janusz Kawałko, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Dzięki ofiarności mieszkańców miasta oraz tych, którzy z rożnych stron kraju, a także zza granicy przybyli na groby bliskich przez dziesięć godzin kwestujący uzbierali ponad 17 tys. złotych. Jest to najwyższa kwota jaką zebrano w historii kwestowania na zamojskim cmentarzu. Za zebrane pieniądze Komitet zamierza przede wszystkim odnowić zaniedbane i opuszczone nagrobki i pomniki historyczne. Wśród Kwestarzy znaleźli się także pracownicy naszego szpitala: Marek Lipiec oraz Ryszard Pankiewicz (Członek SKOCP).