Światowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią

XX Światowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią pod hasłem “Po prostu 10 kroków…”, tak jak przed rokiem, był obchodzony w naszym Szpitalu.
Tradycyjnie, jak w latach poprzednich, akcja rozpoczęła się w Dzień Matki 26 maja i zakończyła w Dniu Dziecka. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu, które urodziły się w naszym Szpitalu i które uczestniczyły już we wcześniejszych akcjach, odwiedzały Mamy i ich pociechy, składały życzenia, recytowały wierszyki, wręczały prezenty i czerwone serduszka z napisem “Kocham Cię Mamo”. Mamy nie kryły wzruszenia i zaskoczenia tą wizytą. Na zakończenie odbyło się spotkanie Mam wraz z pociechami, z działającym przy naszym szpitalu Kołem Wsparcia Matek Karmiących prowadzonym przez Barbarę Musiej-Erdmann Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC).
Nasz szpital posiada także status Szpitala Przyjaznego Dziecku, który jednocześnie zobowiązuje do tego, aby w jak największym stopniu propagować ideę karmienia piersią. Pracownicy Szpitala składają serdeczne podziękowanie Pani Joannie Kaczebury wychowawczyni uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu, za przygotowanie i udział dzieci w kolejnej wspólnej akcji.